Nacházíte se na stránce:    DSP Hagibor  »  Třígenerační komunitní centrum

Třígenerační komunitní centrum na Hagiboru

Současný největší projekt Židovské obce v Praze, Domov sociální péče Hagibor, je nyní také prostorem, kde se mají možnost setkávát se všechny generace.

V prostorách Hagiboru bylo v roce 2009 otevřeno Třígenerační komunitní centrum
. Hlavní myšlenkou je živý judaismus v rámci komunitních programů.
Naši snahou je větší zapojení rodin i jednotlivců do vytváření života komunity a jedním z hlavních cílů je podpora a vytváření podmínek pro komunikaci mezi jednotlivými generacemi.

Na Hagiboru se tak konají různé společensko-kulturní aktivity, které jsou otevřeny všem generacím z komunity. Programy, které jsou v současné době navštěvovány jak klienty Hagiboru tak ostatními z komunity, mají skutečně široké spektrum a každý si jistě vybere. Spolupráce mezi Klubem Hagibor, klienty DSP Hagibor, sdružením Bejachad a ostatními spolupracovníky se úspěšně rozvíjí. Věříme, že Hagibor se tak postupně stává příjemným místem pro všechny generace.

Naše aktivity

Oslavy svátků:

V jídelně DSPH probíhají šabatové večeře za přítomnosti kantora, kterých se účastní senioři z DSPH a rodiny s dětmi. TKC v loňském roce pořádalo oslavy svátků Roš ha Šana a Sukot s programem pro děti v Jeruzalémské synagoze i slavnostní večeře v hagiborské Suce. Vrcholem roku 2012 byla v prosinci Chanuková oslava a Chanukový běh, pořádaný ve spolupráci s hnutím Hakoach. V březnu 2013 se konala ve společenském sále DSPH velká oslava svátku Purim se čtením Megily, klaunem a zábavou pro všechny generace.

Pravidelné akce:

V roce 2012 TKC také začalo pracovat na novém projektu Radost seniorům, jehož cílem je shromáždit dobrovolníky, kteří by měli chuť doprovázet ve svém osobním volnu seniory na různé společenské akce a výlety. Cesty na tyto akce jsou financovány z darů dobrovolníků. První akcí projektu Radost seniorům byla návštěva programu „Podvečer Yvonne Přenosilové" s Jiřinou Bohdalovou. Dále senioři s dobrovolníky navštívili kino Lucerna a divadlo U Valšů.

Od ledna 2013 TKC pořádá populárně-vzdělávací přednášky pro seniory. Poslední přednáškou byla „Etiketa = laskavá mysl" o společenském chování.

Od dubna 2013 TKC pořádá kurz „Hebrejština pro seniory".

TKC pamatuje i na vzdělání dětí a mládež. Od března probíhá kurz „Judaismus pro děti", kde se děti interaktivní formou seznamují se základními pojmy Judaismu.

Jednorázové akce:

TKC pořádá výlety za poznáním a zábavou, například v květnu si děti s rodiči mohli užít pohádkové dopoledne na zámku Mníšek pod Brdy.

V červnu proběhla akce Den archeologem na cvičné archeologické louce v Liboci, kde si děti pod vedením odborníků vyzkoušely práci se středověkými nástroji, tkaní látek na stavu, mohly se obléknout do zbroje a jako skuteční archeologové odkrývat cvičný hrob.


Zpět

Váš internetový prohlížeč je zastaralý. Nainstalujte si moderní prohlížeč např.: Firefox.